20.04. – warsztaty rękodzielnicze – masa FIMO

W dniu 20 kwietnia, 18 członkiń Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie wzięło udział w warsztatach rękodzielniczych w ramach projektu „Aktywny Głogoczów-partnerstwo trójsektorowe na rzecz rozwoju przedsiębiorczości społecznej” realizowanego przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie w partnerstwie z Miastem i Gminą Myślenice.

Warsztaty prowadziła Pani Natalia Nowacka – Doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Współautorka i realizatorka dwóch programów edukacyjno- warsztatowych: “Akademia Małych Mistrzów” oraz Wakacje w Pracowni Olgi Boznańskiej…”było mi w tej własnej pracowni jak w niebie…” w krakowskiej ASP współfinansowanych przez Fundację Bankową im. Leopolda Kronenberga. Autorka projektów edukacyjnych realizowanych dla instytucji kultury. Współautorka i realizatorka warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych m.in. w Muzeum Narodowym w Krakowie (Kamienica Szołayskich) oraz w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Kierownik Galerii 30 kilometr Myślenickiego Towarzystwa Kultury. Od 2010 roku prowadzi Warsztat Twórczy.

W czasie trwania niezwykle zajmujących, 8 godzinnych warsztatów, uczestniczki projektu poznały techniki pracy z masą termoutwardzalną FIMO (wzory podstawowe – organiczne metodą przenikania warstw, skóra jaszczurki) i wykonały elementy zestawu – bransoletka, kolczyki, naszyjnik, zawieszki, broszki, poznając również sposoby późniejszego ich łączenia. Była to pierwsza część warsztatów z masą samoutwardzalną FIMO. Kolejne warsztaty odbędą się już 27 kwietnia. Działania te mają na celu opanowanie technik tworzenia biżuterii z łączonych materiałów i stworzenie prototypów biżuterii – produktu regionalnego.

20.04.13 – warsztaty rękodzielnicze

20.04.13 – warsztaty rękodzielnicze

 

20.04.13 – warsztaty rękodzielnicze – prowadząca Natalia Nowacka

 

20.04. warsztaty rękodzielnicze

Projekt „Aktywny Głogoczów – partnerstwo trójsektorowe na rzecz rozwoju przedsiębiorczości społecznej” jest współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
oraz przez Miasto i Gminę Myślenice.